Jmenuji se Markéta Hrdličková, abych pravdu řekla … ani nevím co mě k tomu vedlo - je  možné, že původní inspirací byla mamka, která jako dietní sestra připravovala zdravá jídla nejen v dětské léčebně, ale vařila zdravě i doma, nebo babička, která se věnuje bylinkám celý svůj život - bylinky suší na různé čaje, připravuje si mastičky, nebo různé lektvary a neustále se zajímá o zdravé potraviny .. a na její zahradu plnou ovoce, zeleniny a bylinek se nedá zapomenout ..

 


Postupem času jsem zjistila, že to vše mám nejspíše v genech od narození - pouze to bylo potřeba “nastartovat” - pravdou je, že jako malou i dospívající mě to až tak moc nelákalo, ale časem z různých časopisů, moudrých knih, pořadů z televize jsem postupně sbírala informace - jaké potraviny jsou vhodné k prevenci před různými nemocemi, co je dobré na hubnutí a především zdravé pro tělo, nebo naopak kterým potravinám je lepší se obloukem vyhnout a to opravdu velikým!

A pak přišel ten zlomový okamžik, když jsem si uvědomila, že bych potřebovala pár kilo zhubnout a své časem nastřádané vědomosti jsem začala zkoušet sama na sobě a opravdu se musím pochválit – výsledek se pomalu, ale jistě začal dostavovat a pak ten pocit  ..

I tak mi to nestačilo - připadalo mi, že je to pořád málo, chtěla jsem znát více informací - jak uspořádat správný výživový režim, doplnit a ucelit své znalosti a měla jsem štěstí, náhodou jsem našla kurz Poradce pro výživu vedený lektorem Mgr Martinem Jelínkem - uvedený kurz jsem úspěšně ukončila závěrečnou seminární prací.


…. mimo to všechno - víte že:

Jistý německý léčitel má teorii, že když se narodíme, naše tělo přirozeně počítá s tím, že se dožijeme 120 let a funkce našich orgánů většinou pracují na 100%, pouze špatným životním stylem z konta svého života odkrajujeme j- akýkoliv stres, strach, vztek apod. ukrajuje určitou částečku našeho života.

Od strachu, vzteku nebo stresu Vám nepomůžu ( zatím :), ale můžu poradit jak se správně stravovat, popřípadě poradím vhodný pohyb - to je začátek nejen pro zachování mládí, ale  pocitu pohody …..